Vyhledávání:

Autorizovaný servis. Ano či ne?


Úvodní » Poradna » Autorizovaný servis. Ano či ne?


Autorizovaný servis. Ano či ne?

Jedním z důležitých momentů rozhodování při výběru autoservisu může být možnost nechat vaše auto v autorizovaném servisu. Proto se v tomto článku pokusím rozkrýt všechny výhody a nevýhody této volby.

Definice:

Někdo z vás si může položit otázku: „Co to vlastně autorizovaný servis je?" Pokusím se to tedy jednoduše popsat. Je to vlastně certifikovaný servis danou značkou. Znamená to, že má jakési oficiální schválení a zároveň schopnost provádět všechny druhy oprav na daných typech automobilů. Tímto se za daný servis automobilka zaručuje. Pokud žijete ještě ve světě, kde s novým autem v záruce musíte navštěvovat pouze autorizovaný servis, přicházíte o možnost volby mezi daleko více servisy. Dnes jsou tyto praktiky již minulostí a prodejci automobilů nemají právo požadovat, abyste s novým vozem navštěvovali pouze servisy autorizované. Nejste tedy ničím omezováni ve vašem výběru.

Volba:

Nyní ovšem přichází to těžké rozhodování. Obě dvě varianty servisů nabízí svá pro i proti a je jen na vás, pro jakou se rozhodnete. Jedním z rozdílů mezi oběma typy autoservisů je jakýsi náskok těch autorizovaných, jelikož z důvodů autorizace mají již obrovské zkušenosti a zároveň veškeré technické vybavení potřebné na všechny úkony prováděné na daných vozidlech. Asi tou největší výhodou autorizovaných servisů je však přístup k továrním informacím dané značky. Neznamená to však, že neautorizovaný servis musí být při práci na vašem vozidle horší. Naopak je vcelku běžné, že v těchto servisech se o vaše auto budou starat minimálně se stejnou péčí a se stejnou kvalitou jako v servisu autorizovaném.

Následně můžete zaplatit mnohokrát méně a při tom budete zcela spokojeni a vaše auto taktéž. Vše tedy závisí jen a jen na vašem rozhodnutí. Zvažte tudíž všechny možné aspekty a nezaměřujte se například pouze na cenu. Je to sice v dnešní době pochopitelné, avšak pokud se nebudete koukat i na kvalitu, může na tom být po nekvalitním zákroku vaše auto ještě hůř než před návštěvou a vaše peněženka bude lehčí o nemalou částku, která se ještě mnohonásobně zvýší po napravení této chyby.

Shrnutí:

Shrnul bych to tedy tak, že návštěvou autorizovaného servisu většinou nic nezkazíte, ale také většinou moc neušetříte. Pokud si ovšem vyberete servis neautorizovaný, většinou tím také ušetříte a nemusí to ani být na úkor kvality. Se zpřístupněním návštěv obou typů servisů s novými auty se tedy hodně zvýšily možnosti vašeho výběru, ale také se zvýšila pravděpodobnost nějaké chyby. Volte proto velmi pečlivě.

 • Dům, byt a zahrada

  Informační a poradenský portál pro všechny, kteří bydlí nebo mají vlastní zahradu.
 • Hotely v Plzni

  Hledáte v Plzni hotel? Ten pravý naleznete v katalogu, který se na plzeňské hotely specializuje.
 • Ubytovny v Plzni

  Katalog ubytoven, kde můžete napsat své vlastní zkušenosti a kde najdete hodnocení.
 • Autopůjčovny Plzeň

  Potřebujete si zapůjčit auto, protože máte svoje v autoservisu? Navštivte katalog náš katalog autopůjčoven půjčte si auto.
 • Plastová okna v Plzni

  Hledáte plastová okna ve městě Plzeň nebo v jiném okrese Plzeňského kraje? Přehledný katalog prodejců plastových oken v Plzni, Domažlicích Klatovech, Tachově a dalších městech a okresech Plzeňského kraje.
 • Hotely v Plzni

  Hledáte v Plzni hotel? Ten pravý naleznete v katalogu, který se na plzeňské hotely specializuje.

Provozuje

ANTstudio, originální webové stránky, které vydělávají.

© Všechna práva vyhrazena Autoservisy v Plzni - katalog autoservisů

Výroba e-shopů