Co s poškozeným ALU diskem?


Úvodní » Poradna » Co s poškozeným ALU diskem?


Co s poškozeným ALU diskem?

Alu disky dodávají každému automobilu jedinečný luxusní vzhled. Avšak díky své lehké konstrukci jsou náchylnější k poškození. Nesvědčí jim neopatrná, agresivní jízda ani žalostný stav našich silnic. Riziko vzniku poškození je tedy značně vysoké. Avšak pokud se nějaká závada vyskytne, málokdo tuší, že alu disky mohou specializované servisy jednoduše opravit.

Oprava ALU diksů Vám ušetří peníze

Oproti kompletní obměně je oprava, rovnání a případná renovace mnohem levnější možností. Hliníkové disky navíc ani nemusíte sehnat jednotlivě, ale pouze v sadách, což je také finančně nákladnější. Během krátké doby se navíc může stát, že kvůli jedné nerovnosti na silnici, budete muset investici zopakovat. Ze všech těchto hledisek se tedy jeví oprava alu disků jako finančně výhodnější varianta. Částka za opravu se liší podle míry poškození, ale většinou se ceny pohybují mezi 500Kč – 1000Kč. Disky lze při tom renovovat buď kompletně anebo částečně.

K nejčastějším poškozením patří deformace tvaru disku, odštípnutí materiálu nebo seškrábání barvy. Specializované servisy jako je například pneuservis Hájek nabízí v rámci oprav alu disků jejich rovnání, svařování nebo úpravy středových děr. Pokud máte například na alu disku prasklinu, postup opravy je následující. Nejdříve je disk pečlivě vyčištěn, aby se objevilo celé místo poškození, poté je prasklina mechanicky vybroušena a následovně se na ní navařuje nový kus materiálu. Po zavaření disku je svár zabroušen, očištěn, nastříkán základovou barvou a nakonec dobarven do původního laku. Co se týče renovace, nabízí leštění, lakování, pískování nebo renovaci laku. Pokud jsou Vaše alu disky poškrábané nebo mají otrhané hrany, je možné dodat jim jednoduše zpět zrcadlový lesk i bezchybný vzhled. Opravu a renovaci mohou využít i ti, kteří nejsou spokojeni se stávající barvou disků. V rámci nástřiku nového laku je možnost zvolit novou barvu a dodat tak diskům zcela nový vzhled.

Doba opravy a rovnání alu disků se pohybuje většinou kolem 1 až 2 týdnů, pneuservis Hájek nabízí opravu i na počkání.

Dávejte na ALU disky pozor

Poškození alu disků nemusí řidič někdy ani poznat, proto je třeba nechat jednou za čas alu disky zkontrolovat. Často se totiž stává, že závada je na první pohled nepoznatelná a důsledkem je způsobení dalších škod, hlavně na pneumatikách, které mohou být na jednom místě odírány až k prodření. 

 • Dům, byt a zahrada

  Informační a poradenský portál pro všechny, kteří bydlí nebo mají vlastní zahradu.
 • Hotely v Plzni

  Hledáte v Plzni hotel? Ten pravý naleznete v katalogu, který se na plzeňské hotely specializuje.
 • Ubytovny v Plzni

  Katalog ubytoven, kde můžete napsat své vlastní zkušenosti a kde najdete hodnocení.
 • Autopůjčovny Plzeň

  Potřebujete si zapůjčit auto, protože máte svoje v autoservisu? Navštivte katalog náš katalog autopůjčoven půjčte si auto.
 • Plastová okna v Plzni

  Hledáte plastová okna ve městě Plzeň nebo v jiném okrese Plzeňského kraje? Přehledný katalog prodejců plastových oken v Plzni, Domažlicích Klatovech, Tachově a dalších městech a okresech Plzeňského kraje.
 • Hotely v Plzni

  Hledáte v Plzni hotel? Ten pravý naleznete v katalogu, který se na plzeňské hotely specializuje.

Provozuje

ANTstudio, originální webové stránky, které vydělávají.

© Všechna práva vyhrazena Autoservisy v Plzni - katalog autoservisů

Výroba e-shopů