Jak si vybrat autoservis?


Úvodní » Poradna » Jak si vybrat autoservis?


Jak si vybrat autoservis?

V dnešní technicky vyspělé době, kdy jsou auta spíše počítače s volantem, si jen málokdo dokáže poradit s problémy svého čtyřkolového miláčka. Poměrně málo lidí dnes zvládne i relativně jednoduché opravy či údržbu, nebo dokonce na takovéto úkony nemá čas. Pokud zjistíte, že oprava závady vašeho vozidla již není ve vašich silách, nebo pokud ho pouze chcete nechat prohlédnout odborným okem znalého servismana, je vhodná chvíle vyhledat autoservis. Do jakého, ptáte se? Na tuto otázku se vám určitě sejde vícero různých odpovědí. A není tomu tak náhodou. Každý má totiž různé zkušenosti s různými autoservisy. A nebo také nemá. Nejspíše všichni, kteří vám něco doporučí, budou argumentovat třemi hesly: „Rychle, levně, kvalitně.“ A pokud to nebudou vaši nepřátelé budou mít pravdu. Ovšem neznamená to, že pokud byli spokojeni oni, budete spokojeni i vy. Všechny tři zmíněné argumenty jsou totiž velice relativní pojmy. Pro někoho je prostě například pětset korun pro servismana málo, pro jiného nehorázně moc. Proto si vybírejte tak, abyste předem měli dostatek přesných informací.

Cena, zkušenosti, osobní reference, přístup:

Narazit na osobnější přístup, předání vašeho vozu do servisu, kde někoho znáte znáte, může být výhodou. Zároveň je pravděpodobné, že autoservis, kde Vás znají, nebude přímo Vám účtovat přehnané marže. Ovšem na druhou stranu platí, že menší servisy nemusí mít takové vybavení jako ty větší. Tudíž by se mohlo stát, že neobjeví všechny skryté závady při nějaké prohlídce apod. Ovšem nic z toho, co tu píši, neplatí vždy. Samozřejmě jsou i opačné případy. Pokud tedy znáte někoho, kdo již se spokojeností využívá služby nějakého servisu, zajeďte tam a poptejte se, jestli by se na vaše auto také nepodívali. Pokud ovšem nikoho takového neznáte, nalezněte si co nejvíce informací a do vytipovaných autoservisů se klidně zajeďte podívat. Zajímejte se o různé homologace, živnostenské listy, koukněte se jak celý servis vypadá a jaký ve vás budí dojem. Po zvážení všech informací se rozhodněte pro ten vašemu srdci nejbližšímu. Nezapomeňte, že nejlepší reference je ta osobní.

Specializace autoservisu:

Ne každý autoservis může být určen zrovna pro vaše auto. Servis totiž může být zaměřen jen na nějaké značky vozidel nebo třeba na různé druhy oprav atd. Nestačí tedy pouze doporučení kamaráda, který vlastní novou Audinu, když vám na zahradě stojí Felicie. V servisu, kde se starají spíše o nová vozidla, by si s vaší Felicií nejspíše poradili, ovšem neměli by s tím zřejmě tolik zkušeností a vaše auto by mohlo strádat. Proto zvažte i tento aspekt a klidně se poptejte.

 • Dům, byt a zahrada

  Informační a poradenský portál pro všechny, kteří bydlí nebo mají vlastní zahradu.
 • Hotely v Plzni

  Hledáte v Plzni hotel? Ten pravý naleznete v katalogu, který se na plzeňské hotely specializuje.
 • Ubytovny v Plzni

  Katalog ubytoven, kde můžete napsat své vlastní zkušenosti a kde najdete hodnocení.
 • Autopůjčovny Plzeň

  Potřebujete si zapůjčit auto, protože máte svoje v autoservisu? Navštivte katalog náš katalog autopůjčoven půjčte si auto.
 • Plastová okna v Plzni

  Hledáte plastová okna ve městě Plzeň nebo v jiném okrese Plzeňského kraje? Přehledný katalog prodejců plastových oken v Plzni, Domažlicích Klatovech, Tachově a dalších městech a okresech Plzeňského kraje.
 • Hotely v Plzni

  Hledáte v Plzni hotel? Ten pravý naleznete v katalogu, který se na plzeňské hotely specializuje.

Provozuje

ANTstudio, originální webové stránky, které vydělávají.

© Všechna práva vyhrazena Autoservisy v Plzni - katalog autoservisů

Výroba e-shopů