Vyhledávání:

Na co si dávat v pozor v autoservisech


Úvodní » Poradna » Na co si dávat v pozor v autoservisech


Na co si dávat v pozor v autoservisech

Pokud svěříte svůj vůz do rukou nějakého autoservisu, měli byste být velice ostražití a dávat si pozor na nejrůznější faktory, jejichž zanedbání by mohlo vést k problémům.

Předání vozu autoservisu:

Než předáte váš vůz servisu, popište řádně závadu a nejlépe si vyžádejte zkušební jízdu s automechanikem, při které závadu lépe ukážete. Zkušený mechanik by měl mít ihned alespoň přibližnou představu o typu závady.
Dále si dejte pozor na zakázkový list, který vám autoservis musí vystavit. Věnujte v zakázkovému listu pozornost celému obsahu, např. malým písmenům. Měl by obsahovat výčet všech předpokládaných úkonů, termín jejich dokončení, cenu servisního úkonu, ale také stav tachometru, stav paliva a odhadovanou cenu. Předejdete tak následným nepříjemným hádkám. Při navýšení odhadované ceny o více než 10% vás musí servis upozornit.

Zabezpečení vozu a majetku:

Doporučujeme zajímat se rovněž o pojištění odpovědnosti za škodu autoservisu, ke kterému může dojít třeba nešikovností mechanika. V autě rozhodně nenechávejte cennosti. Pokud budete po dobu opravy používat náhradní vozidlo, požadujte řádný předávací protokol, ve kterém budou zanesena všechna poškození, aby po vás následně servis nepožadoval náhradu za škodu, kterou jste nezpůsobili.Také nezapomeňte ponechat společně s klíčkem nebo kartou od vozidla také klíček od případného všemožného bezpečnostního zařízení. V případě GPS lokalizátoru nechte toto zařízení odblokované. Ujistěte se také, jakým způsobem probíhá finanční vyrovnání (paušál, kilometry, atd.).

Objednávka:

Pokud chcete předejít neočekávaným situacím, měla by být objednávka jasná a měla by obsahovat přesnou specifikaci, tzn. služby, které od autoservisu požadujete. Měli byste také mít připraveny informace o vlastníkovi vozu a servisní knížku.

Převzetí vozu z autoservisu:

K vyzvednutí vašeho vozidla se dostavte včas. Pokud to jde, překontrolujte opticky opravené díly nebo si vyžádejte zkušební jízdu, ve které bude jasně vidět, že je vše opraveno. Pokud se vám však něco nezdá, vozidlo nepřebírejte. Na staré díly z vašeho vozu máte nárok a můžete si je odvést. Na servisní úkony máte záruku šest měsíců, na náhradní díly klasicky dva roky. Po převzetí automobilu ze servisu zkontrolujte zanesení informací o zásahu do servisní knížky.

 • Dům, byt a zahrada

  Informační a poradenský portál pro všechny, kteří bydlí nebo mají vlastní zahradu.
 • Hotely v Plzni

  Hledáte v Plzni hotel? Ten pravý naleznete v katalogu, který se na plzeňské hotely specializuje.
 • Ubytovny v Plzni

  Katalog ubytoven, kde můžete napsat své vlastní zkušenosti a kde najdete hodnocení.
 • Autopůjčovny Plzeň

  Potřebujete si zapůjčit auto, protože máte svoje v autoservisu? Navštivte katalog náš katalog autopůjčoven půjčte si auto.
 • Plastová okna v Plzni

  Hledáte plastová okna ve městě Plzeň nebo v jiném okrese Plzeňského kraje? Přehledný katalog prodejců plastových oken v Plzni, Domažlicích Klatovech, Tachově a dalších městech a okresech Plzeňského kraje.
 • Hotely v Plzni

  Hledáte v Plzni hotel? Ten pravý naleznete v katalogu, který se na plzeňské hotely specializuje.

Provozuje

ANTstudio, originální webové stránky, které vydělávají.

© Všechna práva vyhrazena Autoservisy v Plzni - katalog autoservisů

Výroba e-shopů