Vyhledávání:

Příprava vozu na letní sezónu


Úvodní » Poradna » Příprava vozu na letní sezónu


Příprava vozu na letní sezónu

Řada autoservisů již dnes nabízí výhodné jarní servisní prohlídky, využití těchto nabídek rozhodně stojí za úvahu. Na začátku přípravy vozu na léto můžete začít „jarním úklidem", zbavte vůz zbytků solí a štěrku, vyčistěte podvozek a kola, nezapomeňte také na brzdy, které v zimě dostávají zabrat. U brzd je vhodné zkontrolovat i těsnost všech hadiček.

Doporučujeme nechat zkontrolovat i stav motorového prostoru, zejména akumulátoru, chladící kapaliny, případně klimatizace, která v zimním období není tolik používána, filtry klimatizace je nutno zhruba jednou do roka vyměnit, neboť se zanášejí. I motorový prostor můžete vyčistit. Můžete také ošetřit lak, oděrky a škrábance.

Samozřejmě je po zimním období nutno přezout pneumatiky. Přezutí je v podstatě individuální záležitostí, ale vhodná doba nastává v době, kdy se teploty pohybují okolo 7 stupňů a více. Při vyšších teplotách již dochází ke zvýšenému opotřebování s možným následkem poškození zimních pneumatik. Vyvstává tedy otázka jak si vybrat letní pneumatiky? Navštivte náš specializovaný magazín, který se této problematice věnuje.

V létě je pravděpodobné, že Váš automobil využijete při cestách na dovolenou. Jedná se o ideální dobu, kdy můžete nechat Váš vůz zkontrolovat, neboť během běžného denního provozu nemusí být patrny vady, které se projeví při extrémní zátěži, což cesty dlouhé tisíce kilometrů bezesporu jsou.

 • Dům, byt a zahrada

  Informační a poradenský portál pro všechny, kteří bydlí nebo mají vlastní zahradu.
 • Hotely v Plzni

  Hledáte v Plzni hotel? Ten pravý naleznete v katalogu, který se na plzeňské hotely specializuje.
 • Ubytovny v Plzni

  Katalog ubytoven, kde můžete napsat své vlastní zkušenosti a kde najdete hodnocení.
 • Autopůjčovny Plzeň

  Potřebujete si zapůjčit auto, protože máte svoje v autoservisu? Navštivte katalog náš katalog autopůjčoven půjčte si auto.
 • Plastová okna v Plzni

  Hledáte plastová okna ve městě Plzeň nebo v jiném okrese Plzeňského kraje? Přehledný katalog prodejců plastových oken v Plzni, Domažlicích Klatovech, Tachově a dalších městech a okresech Plzeňského kraje.
 • Hotely v Plzni

  Hledáte v Plzni hotel? Ten pravý naleznete v katalogu, který se na plzeňské hotely specializuje.

Provozuje

ANTstudio, originální webové stránky, které vydělávají.

© Všechna práva vyhrazena Autoservisy v Plzni - katalog autoservisů

Výroba e-shopů