Vyhledávání:

Příprava vozu na zimní sezónu


Úvodní » Poradna » Příprava vozu na zimní sezónu


Příprava vozu na zimní sezónu

Pro většinu motoristů končí příprava vozu na zimu výměnou pneumatik. Existuje však celá řada dalších úkonů, kterým je třeba se věnovat.

Chladící kapalina má životnost přibližně tři roky, je li již stará, dochází k zamrzání a může poškodit motor, nezapomeňte, že chladící směsi je třeba zředit v předepsaném poměru. Nová smě by měla bez problému vydržet teploty do -30 stupňů. Zkontrolujte i ostatní provozní kapaliny, je třeba mít v pořádku brzdovou kapalinu, při větší vlhkosti může dojít ke snížení bodu varu a např. při sjezdu z hor se Vám může dokonce vyvařit. Zkontrolujte si stav oleje a v zimním období jej raději kontrolujte častěji. Zkontrolujte stav elektrolytu v akumulátoru a také čistotu kontaktů, péče o akumulátor se projeví právě s příchodem chladných dnů. Potřeba je zkontrolovat elektroinstalaci, alternátor, ale třeba také funkci stěračů, případně těsnění oken a osvětlení vozu. K nutné zimní výbavě patří také škrabka a smeták, hodit se může také rozmrazovač zámků, nezapomínejte, že do řady oblastí je povolen vjezd jen se sněhovými řetězy.

 • Dům, byt a zahrada

  Informační a poradenský portál pro všechny, kteří bydlí nebo mají vlastní zahradu.
 • Hotely v Plzni

  Hledáte v Plzni hotel? Ten pravý naleznete v katalogu, který se na plzeňské hotely specializuje.
 • Ubytovny v Plzni

  Katalog ubytoven, kde můžete napsat své vlastní zkušenosti a kde najdete hodnocení.
 • Autopůjčovny Plzeň

  Potřebujete si zapůjčit auto, protože máte svoje v autoservisu? Navštivte katalog náš katalog autopůjčoven půjčte si auto.
 • Plastová okna v Plzni

  Hledáte plastová okna ve městě Plzeň nebo v jiném okrese Plzeňského kraje? Přehledný katalog prodejců plastových oken v Plzni, Domažlicích Klatovech, Tachově a dalších městech a okresech Plzeňského kraje.
 • Hotely v Plzni

  Hledáte v Plzni hotel? Ten pravý naleznete v katalogu, který se na plzeňské hotely specializuje.

Provozuje

ANTstudio, originální webové stránky, které vydělávají.

© Všechna práva vyhrazena Autoservisy v Plzni - katalog autoservisů

Výroba e-shopů